- Кабельне кріплення
- 706 views
Кабелі прокладають не тільки кабельними трасами, де вони акуратно укладаються в кабельних каналах, коробах або просто лежать на полицях. Обов'язково є місце введення і виведення кабелю. Як правило, це розподільні щити і шафи, пульти управління і просто проміжні розподільні коробки, звідки кабелі йдуть на різне обладнання і верстати.
Кабельні вводи сальники в нашому інтернет-магазині:
- Усі кабельні вводи (гермовводи)
- Гермовводи з PG різьбленням
- Кабельне введення з метричним різьбленням
- Латунні гермовводи з PG різьбленням
Практично все розподільне обладнання, у вигляді шаф, пультів і коробок, має тонкі пластикові або металеві стінки, через отвори в яких необхідно протягувати кабель. Під час прокладання кабелю в таких місцях є ймовірність пошкодження його ізоляції об гострі металеві краї та перегин кабелю в місці вводу в процесі експлуатації, що в результаті призводить до перелому кабелю і виникнення коротких замикань.
Для зниження ризику пошкодження кабелю в місцях введення стали застосовувати гермовводи, звані ще сальниками або кабельними вводами. Вони дають змогу надійно зафіксувати кабель у корпусі розподільної шафи або в кінцевому обладнанні, запобігають ушкодженню ізоляції та перелому кабелю, обмежуючи його перегин, і здатні навіть забезпечити герметичність введення.
Основне застосування і призначення
Кабельні вводи застосовують для прокладання як товстих силових, так і тонких контрольних кабелів, і основне їхнє призначення полягає не тільки в захисті кабелю від пошкодження ізоляції, вигину й перелому, а й у запобіганні потрапляння бруду, пилу й вологи всередину обладнання.
Ще одне важливе призначення кабельного вводу полягає у фіксації кабелю після його підключення до обладнання. Під час експлуатації розподільні щити або обладнання можуть піддаватися не тільки трясці та вібраціям, які можуть призвести до перетирання кабелю в місці введення. Також сам кабель може піддаватися деяким впливам, наприклад, його може зачепити людина, яка проходить повз, що призведе до виривання кабелю з обладнання.
Надійна фіксація кабелю до корпусу обладнання за допомогою гермовводу гарантує цілісність контактних з'єднань, тобто кабель не буде вирваний з клеми. Це зі свого боку гарантує постійну надійну роботу обладнання, унеможливить імовірність потрапляння фазного кабелю на корпус обладнання та виникнення короткого замикання.
Особливості конструкції
Герметичні кабельні вводи являють собою збірну конструкцію і складаються з декількох частин.
Конструкція герметичного кабельного вводу:
- затискна і стопорна гайка (виконує роль фіксатора);
- ущільнювач (герметизує введення);
- зубчаста муфта (для додаткового стиснення ущільнювача і фіксації кабелю).
Стандартні кабельні вводи встановлюються на корпус шаф і обладнання ще до початку монтажу кабелів. Кабель протягується в кабельний ввід, після чого остаточно фіксується затягуванням фіксувальної гайки. Але є також роз'ємна конструкція кабельного вводу, яка дає змогу здійснювати монтаж гермовводу на вже встановлений кабель. Роз'ємний кабельний ввід складається не тільки з декількох частин, а й розбирається на дві половинки. Після складання двох половинок гермоввода на кабелі, він затягується збірною гайкою і надійно фіксується.
Типи та класифікації кабельних вводів
За типом монтажу герметичні кабельні вводи поділяються на гермовводи із затискним механізмом і без нього.
Матеріал виготовлення гермовводів:
Пластик. Герметичні кабельні вводи з поліаміду набули широкого поширення через їхню дешевизну. Поліамід досить міцний матеріал, не підтримує горіння і вироби з нього відмінно виконують свою функцію за дотримання умов експлуатації. Але при використанні пластикового гермовводу є ймовірність його пошкодження в процесі монтажу. Під час сильного затягування може бути зірване різьблення або може лопнути корпус.
Метал. Як метал для виготовлення кабельного вводу може застосовуватися латунь, покрита нікелем, або нержавіюча сталь. Конструктивно металеві гермовводи нічим не відрізняються від пластикових, але завдяки більшій міцності матеріалу можуть використовуватися у вибухозахищеному обладнанні та в умовах агресивного хімічного середовища.
Критерії вибору гермовводу
Обираючи кабельний ввід, потрібно враховувати низку параметрів, щоб забезпечити надійне прокладання кабелю:
- Діаметр кабельного вводу і розмір ущільнювача. Розмір, а конкретніше діаметр, кабельного вводу підбирається залежно від діаметра ізоляції кабелю.
- Матеріал кабельного вводу. Матеріал гермовводу вибирають залежно від умов експлуатації, де його використовуватимуть. Для використання в побутових цілях це, як правило, пластик, для виробництва частіше вибирають метал для більшої надійності.
- Тип встановлюваного ущільнювача. Ущільнювач також підбирають залежно від умов експлуатації. Силіконовий ущільнювач не втрачає своїх властивостей тривалий час у діапазоні температур від -60 до +120°С, неопреновий ущільнювач може витримати значно менші температури від -60 до +70°С.
- Ступінь захисту гермовводу. Кабельні вводи мають різний рівень захисту від проникнення всередину пилу і вологи, що позначається на його вартості. Гермовводи з низьким захистом запобігають потраплянню пилу і захищають від крапель води, а ось гермовводи з високим рівнем захисту можуть витримати навіть занурення під воду.
Переваги використання кабельних вводів:
- Виключається можливість виривання кабелю з електроустановки, чим гарантується надійний контакт між кабелем і клемою.
- Запобігає потраплянню пилу, вологи і бруду всередину електричних апаратів, що забезпечить тривалу роботу і знизить ризик виходу з ладу.