маленького діаметру
тонкостінні
Під час використання термозбіжних трубок орієнтуються на їхній поперечний переріз, який зменшується під час нагрівання. Це один із параметрів, який враховується при підборі термоусадки для контурних потреб. Зазвичай термозбіжну трубку використовують невеликими відрізками і про зміни довжини трубки під час усадки навіть не замислюються. Вона хоч і невелика, але є.
Позиції в нашому інтернет-магазині:
Термозбіжні трубки вже у своїй назві мають на увазі, що під час нагрівання відбуватиметься їхня усадка. Їх виготовляють таким чином, що основна усадка трубки відбувається тільки в поперечному її перерізі, тобто зменшується діаметр трубки в кілька разів. Довжина трубки також схильна до усадки, але залишається малопомітною на невеликих відрізках. Технологи весь час вдосконалюють процес виробництва термозбіжних трубок, домагаючись меншого зменшення довжини, але повністю уникнути поздовжньої усадки поки не вдається.
Якісна термозбіжна трубка матиме подовжню усадку в районі 7 - 10 %, ну а більшість дешевих термоусадок мають подовжню усадку до 20%. Це сильно залежить від матеріалу термоусадки і при значній довжині термоусадочної трубки стає сильно заментним.
Відсоток поздовжньої усадки термоусадочної трубки передбачити доволі складно, оскільки це сильно залежить від технології виробництва і незначне порушення одного з етапів виготовлення вже може призвести до значного розкиду цього параметра. Він може навіть значно відрізнятися у термоусадки одного виробника, але різних партій. Якщо потрібно точно знати відсоток поздовжньої усадки, то потрібно просто перед використанням провести експеримент.
Коефіцієнт усадки термоусадочної трубки визначається як відношення її внутрішнього діаметра до усадки до внутрішнього діаметра після усадки за умови проведення усадки у вільному стані. Виходить, що якщо внутрішній діаметр до усадки був 8 мм, а після усадки становить 4 мм, то коефіцієнт усадки такої термоусадочної трубки дорівнює 2 і записується як 2:1.
Існує також таке поняття, як коефіцієнт реальної усадки, який виходить під час усадки трубки на якийсь об'єкт. Він завжди менший, ніж коефіцієнт повної усадки, який отримують під час усаджування термоусадочної трубки у вільному стані.
Під час усаджування термоусадочної трубки під дією температури загальна кількість речовини трубки не змінюється, але змінюється об'єм трубки. Через це матеріал розподіляється по стінках трубки, що і призводить до збільшення її товщини.
У технічному описі до термозбіжної трубки товщина стінок до і після усадки зазвичай вказується, але вказується вона для варіанту вільної повної усадки. Якщо потрібно розрахувати очікувану товщину стінок після усадки, можна просто помножити реальний отриманий коефіцієнт усадки трубки на товщину цієї трубки до усадки, взяту з документації.