маленького діаметру
середньостінні
Правильно підібрана термоусадка не тільки надійно триматиметься на виробі, а й забезпечить довговічність експлуатації всього виробу загалом. Під час її вибору найголовніший технічний параметр, на який варто звертати увагу насамперед - це діаметр термоусадочної трубки. Але, також не потрібно забувати про іншу велику кількість параметрів, які залежать від подальших умов експлуатації та виду обладнання, в якому буде застосовуватися термоусадка. Неправильно підібрана за діаметром термоусадка може пошкодитися вже на етапі її усадки або надалі під час її експлуатації. Для правильного вибору діаметра термозбіжної трубки слід дотримуватися всього декількох нескладних правил.
Термоусадка в нашому магазині:
Купити термоусадку по 1м
Купити термоусадку в бухтах
Купити термоусадку з клеєм
Діаметр виробу, на який буде усаджуватися термозбіжна трубка, має бути щонайменше на 10% більшим за внутрішній діаметр термоусадки під час її усадки у вільному стані.
Термоусадка сідає до свого мінімального значення, і, якщо об'єкт, розміщений усередині, матиме менший діаметр, вона не виконуватиме своїх функцій. За таких умов трубка може триматися не міцно або взагалі зісковзувати.
Ідеальним варіантом буде, якщо діаметр об'єкта перевищуватиме діаметр термоусадки після усадки на 20% або 40%. Саме за таких умов термозбіжна трубка зможе забезпечити всі закладені в неї характеристики щодо температурної стійкості, електричної та механічної міцності, забезпечуючи належну довговічність.
Трохи гірше йде справа, якщо діаметр об'єкта буде більшим на 50% або на 70%. Такий варіант допускається, якщо термозбіжна трубка не буде використовуватися при гранично допустимих для неї температурах. Такі умови не тільки погіршують її експлуатаційні характеристики, а й можуть призвести до розриву термоусадки. Але, за такого великого діаметру об'єкта, розрив термоусадки може статися ще на етапі її усадки. У такому випадку рекомендується проводити повільне нагрівання термоусадочної трубки мінімально можливою температурою.
Внутрішній діаметр термоусадки до усадки має бути щонайменше на 10% більшим за діаметр об'єкта, на який необхідно усаджувати термоусадочну трубку.
Необхідність різниці між діаметрами термоусадки до усадки і об'єктом, що розміщується всередині, продиктована переважно фізичною можливістю розмістити такий об'єкт усередині термоусадки без її пошкодження. В ідеалі, для виробів зі складним рельєфом поверхні різниця діаметрів повинна бути доведена до 20% або 30%, в іншому випадку під час усадки можливе пошкодження трубки.
Найпоширеніший вид термозбіжних трубок має коефіцієнт усадки 2:1, і цього здебільшого достатньо, щоб підібрати підходящу термоусадку. Але бувають випадки, коли є різкий перепад діаметрів на виробі. У такому разі доведеться змиритися з неможливістю герметизації виробу або застосовувати дорожчі термозбіжні трубки з набагато більшим коефіцієнтом усадки.